PLuS SERİLERİNE YAZILIM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ !!!

Aşağa gitmek

default PLuS SERİLERİNE YAZILIM YÜKLEMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ !!!

Mesaj tarafından MURATUSTA Bir 2008-09-18, 19:05

FME & FMB & INF & NEXT POWER

INF_X PLUS VE X NEXT POWER 6000 SERİSİNE YENİ YAZILIM YÜKLEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLERYAZILIM YÜKLEMEDEN ÖNCE CİHAZIMIZIN YAZILIM BİLGİSİNİ MUTLAKA BİLMELİYİZ !

FME PLUS YAZILIMLARI

A = FME PLUS YAZILIMLARI 314 DEN BAŞLAYIP FME 608 KADAR OLABİLİR.

B = FME 608 DE YAZILIM FMB_BootMake_0300(91 KB) STİ 5512 DOSYASI İLE

BİRLEŞTİRİLMİŞTİR. FME OLAN SERİ FMB 615A SERİSİNE ÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.

C = YENİ YAZILIMI 07_03_2005 TARİHİNDE FMB 617 A MOMO.00.32.cas OLMUŞTUR.

D = MOMO DOSYASI 00.32 OLMALIDIR


FMB PLUS YAZILIMLARI

A = FMB PLUS 402 DEN BAŞLAYIP FMB 608 KADAR OLABİLİR.

B = FMB 608 DE YAZILIM FMB_BootMake_ 0300(91 KB) DOSYASI İLE

BİRLEŞTİRİLMİŞTİR. FMB 615A SERİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR.

C = YENİ YAZILIMI 07_03_2005 TARİHİNDE FMB 617 A MOMO.00.32.cas OLMUŞTUR.

D = MOMO DOSYASI 00.32 OLMALIDIR


ÜSTE GÖRÜLEN STİ 5512 CİHAZIN ÜSTEN GÖRÜLEN RESMİDİRFARKETTİĞİNİZ GİBİ DIŞA DOĞRU AYAKLARI YOKTUR BURADAN CİHAZIMIZA YÜKLEYECEĞİMİZ DOSYANIN NE OLACAĞINI KOLAYLIKLA TESPİT EDEBİLİRİZ. YENİ YAZILIMI YÜKLEYECEKLERİN CİHAZ VERSİYONU FMB 615 NIN ÜSTÜNDEYSE TEK DOSYA İLE GÜNCELENECEKTİR. FMB VEYA FME YAZILIMINA SAHİP VE 615 TEN KÜÇÜKSE ÖNCE FMB_BootMake_0300(91 KB) STİ 5512 BOOT DOSYASI İLE GÜNCELEMESİ FMB 615 ÜSTÜ YAZILIM YÜKLENMEYE HAZIRLANIR. DAHA SONRA YENİ DOSYA AMPULDEN ( ) YÜKLENİR. BİLGİ BÖLÜMÜNDE YAZILIMIN NASIL YÜKLENECEĞİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER MEVCUTTUR .

INF PLUS YAZILIMLARI

A = INF PLUS 046 DAN BAŞLAYIP INF 110 KADAR OLABİLİR.

B = INF_BootMake_0030 (110KB) DOSYASI İLE OLAN SERİ INF 217 SERİSİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

C = YENİ YAZILIMI 07_03_2005 TARİHİNDE INF 412 A MOMO.00.32.cas OLMUŞTUR.

D = MOMO DOSYASI 00.32 OLMALIDIR.


ÜSTE GÖRÜLEN STİ 5518 CİHAZIN ÜSTEN GÖRÜLEN RESMİDİRFARKETTİĞİNİZ GİBİ DIŞA DOĞRU AYAKLARI VARDIR. BURADAN CİHAZIMIZA YÜKLEYECEĞİMİZ DOSYANIN NE OLACAĞINI KOLAYLIKLA TESPİT EDEBİLİRİZ..YENİ YAZILIMI YÜKLEYECEKLERİN CİHAZ VERSİYONU INF 217 A YAZILIMINA SAHİP VE INF_BootMake_0030 (110KB) 5518 BOOT DOSYASI YÜKLENMİŞ VE PROGRAM ARTI TUŞU İLE VERSİYON YÜKSELTİLMEMİŞ CİHAZA GÜNCELEMESİ TEK DOSYA İLE YAPABİLECEKLER EĞER PROGRAM ARTI TUŞU İLE YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILMIŞ İSE CİHAZ YAZILIM SONUNDA SEER YAZISI VEYA ENT DEYİP CİHAZ ON OFF YAPILDIĞINDA 0030 & 0300 İLE KARŞILAŞILIRSA BU CİHAZ PROGRAM ARTI TUŞU İLE YAZILIM GÜNCELLEMESİ YAPILMIŞTIR .BU TİP CİHAZLARA ÖNCELİKLE İLK OLARAK INF_BootMake_0030 (110KB) 5518 BOOT DOSYASI DAHA SONRA YENİ DOSYA AMPULDEN ( ) YÜKLENİR.BİLGİ BÖLÜMÜNDE YAZILIMIN NASIL YÜKLENECEĞİ HAKKINDA AYRINTILI BİLGİLER MEVCUTTUR .

INF_X_ PLUS & NEXT POWER CİHAZLARINA

YAZILIMLARI YÜKLEMEK İÇİN YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER· Cihazımızın yazılım versiyonu ve momo sunu bilmeliyiz.

· Elimizde rs 232 dişi uçlu ve içindeki bağlantının 1-1re 2-3ce 3-2ye 5-5şe bağlı olan( çapraz bağlı laptolink) kablomuz bilgisayar veya yeni yazılıma sahip bir x plus cihazımız olmalı.

· Cihazınızın yeni yazılımını internetten bilgisayarınıza indirmeniz gereklidir.(indirilmiş olan dosyanın zipsiz olarak bir klasör içine kaydedin.ınf 411a)

· Cihazınızın güncel momo dosyasının yazılımını internetten bilgisayarınıza indirmeniz gereklidir.(indirilmiş olan dosyanın zipsiz olarak aynı klasörün içine kaydedin.momo 00 32)

· Inf serisi , fmb serisi , ınf boot , fmb boot veya farklı yazılımlar kesinlikle x plus serisine yüklenmemelidir.

· ınf _x_ plus serisi yazılım versiyonu ınf 213 ten başlayıp 404 b yazılımına sahip cihazlara yeni versiyonu olan 411 a dosyası ile güncellenir.

· Bu cihazların versiyonuna bakıldığında 2000 _x_fta_plus , 2000 _x_cı_plus , 2500 _x_dpcı plus yazan cihazlardır.Bu cihazların dışında _x_ next power cihazlarının versiyon güncellemesinde uygulanabilir. (next power cihazlarına yüklenirken cihaz önünde bulunan ses ve program tuşları yer değiştirerek kumanda eder. )

BİLGİSAYARLA YAZILIM GÜNCELLENMESİ

Cihazımızı voltaj vermeden bilgisayarın com çıkışı ile cihazımızın rs 232 giriş uçlarına laptolink kablomuzu bağlamalıyız.

· Cihazımıza 220 ac voltaja bağlayalım ve stamby konumuna alalım.

· 1.1c editörünü açın ve tuşunu tıktayın ve cihazla bağlantıyı kurun.

· Bundan sonra CAS yazan yeri tıklayın açılan pencereden open cas keyi tıklayın ve daha önce güncel olan momo 00.32 dosyasının bulunduğu klasörün içindeki momo dosyasını seçin.(dosya seçilince editörün içine sayılar ve harfler gelir.

· CAS yazan yeri tıklayın açılan pencereden download cas key yazan kutucuğu tıktayın ve buradan açılan pencereden tamamı tıklayın.30 saniye içinde güngel momo dosyanız cihazınıza yüklenecektir.Bundan sonra cihazınızı eletrik kablosundan 220 ac voltajdan ayırıp tekrar takın.

· tuşunu tıklayın ve yeni indirdiğiniz yazılım dosyasının bulunduğu klasörün içindeki bulunan ınf x 411a dosyasını çift tıklayın . Yazılımın yüklenmeye başlar.(yaklaşık 4 dakika civarında sürer ) cihaz displeyinde ent yazısını 1.1 c editörün içinde tamam yazısını görünce cihazımızı off yapın ve televizyona bağlayarak yeniden kurulumunu yapın.

· X next power cihazlara yazılım yüklemek farklıdır.momo dosyası yüklemesi üste anlatılan gibi stanby konumunda yüklenir . Televizyon kontrolunde eğer cihaz yazılımında 2000 fta,200 cı ,2500 dpcı x plus olarak görülüyorsa üstte anlatılan gibi yazılımı güncelleyin. 6000 olarak görülüyorsa cihazınızı 220 ac voltajdan ayırın ve program artı (cihazın üzerindeki) tuşuna basılı tutarak 220 ac voltaja bağlayın ve cihaz önünde 0030 ile açılmasını sağlayın.

· tuşunu tıklayın ve yeni indirdiğiniz yazılım dosyasının bulunduğu klasörün içindeki bulunan ınf x 411a dosyasını çift tıklayın (dikkat bu durumda farklı model cihazlar yazılım yüklenir hatalı cihaz seçimi yapılırsa yazılım yüklenen cihaz arızalanır .Flash değişmeden kurtarılma şansı yoktur aşırı dikkat gösteriniz ! ) Yazılımın yüklenmeye başlar.(yaklaşık 4 dakika civarında sürer ) cihaz displeyinde ent yazısını 1.1 c editörün içinde tamam yazısını görünce cihazımızı off yapın ve televizyona bağlayarak yeniden kurulumunu yapın.

YENİ VERSİYONA SAHİP CİHAZDAN CİHAZA YAZILIM GÜNCELLENMESİ

· Yeni versiyona sahip cihazımızı televizyonda izlemeliyiz. Laptolink kablomuzu diyer cihaza bağlamalıyız ve yazılım yüklenecek cihazı kumanda işlemlerini görmemesini sağlayın.

· Yazılım aktarma bölününe gelip cihaz versiyon kontrol okeylemeli ve cihazımız eğer aynı model özelliğine sahipse başla bölümü açılır ve başla bölümüne gelip okeyleyip versiyonu güncelleyebiliriz.

· X next power cihazlara ise yazılımı yüklemesi yapılırken verici cihazda boot bölümü seçilir, alıcı cihaz ise program artı tuşu basılı tutulup 220 ac voltaja bağlanır cihaz 0030 ile açılır verici cihazda başla bölümüne okeylenir ve versiyon güncellenmesi başlar. (dikkat bu durumda farklı model cihazlar yazılım yüklenir hatalı cihaz seçimi yapılırsa yazılım yüklenen cihaz arızalanır .Flash değişmeden kurtarılma şansı yoktur aşırı dikkat gösteriniz!)

BİLGİ DOSYASI


1-YAZILIMA BAŞLAMADAN CİHAZIMIZIN YAZILIM VERSİYONUNU BİLMELİ VE YAZILIMA BUNDAN SONRA BAŞLAMALIYIZ.

2- YAZILIMI YÜKLEYİNCE TÜM CİHAZ BİLGİLERİ DEĞİŞİR İNGİLİZCEYE DÖNER CİHAZ DİSPLEYİNDE E330 GÖRÜLÜR.UZAKTAN KUMANDANIN VOLUM (SES)TUŞLARININ ARTISINA BASILMALI TURKİSH SEÇİLMELİ EXİT DEYİP DEVAM EDECEK MİSİNİZ SORUSUNA EVET SEÇİLMELİ VE YENİDEN CİHAZDA KANAL BİLGİLERİ GÜNCELLENMELİDİR.KANAL BİLGİSİ SİLİNDİĞİNDEN VE DAHA ÖNCEDEN OKUNAN ESKİ KANAL BİLGİSİ TEKRAR CİHAZA YÜKLENEMEZ KANAL BİLGİSİ A/B/C/D GİBİ AYNI VERSİYON NUMARASINDA İSE HİÇ BİR BİLGİ SİLİNMEZ. KANAL BİLGİSİ OKUNUP YENİ VERSİYONA YÜKLENEBİLİR..TAVSİYE EDİLEN HER YAZILIM YÜKLENMESİNDEN SONRA CİHAZIN RESETLENMESİDİR.(TÜM BİLGİLERİN SİLİNMESİ VE YENİDEN GİRİLMESİDİR )

3- SADECE INF VE FBM SERİSİNDE 1 VEYA 2 MB LI CİHAZLARIN KANAL SAYISI 5000 DEN 3500 DÜŞER. _X _ PLUS SERİSİ VE _X_ NEXT POWER SERİLERİNDE KANAL SAYISI AYNI KALIR.

4-YENİ YAZILIMDA USALS SEÇİMİ KALDIRILMIŞTIR.BUNUN YERİNE POLSAT OTO SECA 2 DESTEĞİ VERİLMİŞTİR.USALS VE ALMANCA(FMB serisi için) DİL SEÇİMİNİ KULLANMAK İSTEYEN CİHAZ SAHİPLERİ BU YAZILIMI KULLANMAMALIDIR.

5- YAZILIM YÜKLEME SIRASINDA YÜZDE BİR BOZULMA RİSKİ VARDIR . HATALI YAZILIM YÜKLENMEDE YÜZDE YÜZ ARIZALANIR VE SERVİSE GİTMESİ GEREKİR. BU YÜZDEN AŞIRI DİKKAT GEREKLİDİR.

6- ANALOG ÖZELLİĞİ OLAN CİHAZLARINIZA YENİ YAZILIM YÜKLENİNCE ANALOG ÖZELLİĞİ İPTAL OLUR,GERİ DÖNÜŞÜ YOKTUR !!! YAZILIMI YÜKLEMEDEN İYİCE DÜŞÜNÜN ! GERİ DÖNÜŞ İÇİN FLASH DEĞİŞİMİ GEREKİR YANİ SERVİSE GİTMESİ GEREKİR .ANOLOGLU CİHAZLARA DOĞRU DOSYA YÜKLENMELİDİR YOKSA DİSPLEYDE FARKLI SAYI VE KAREKTERLERİ VE SES OLMAMASI GİBİ SORUNLARLA KARŞILAŞABİLİRSİNİZ.

7- 0030 VEYA 0300 OLARAK AÇILAN CİHAZINIZ STİ 5512 VETA STİ 5518 Lİ Mİ ANLAMAK İÇİN CİHAZIN ÜST KAPAK AÇILARAK BÜYÜK KARE OLAN VE ÜZERİNDE METAL SOĞUTUCU BULUNAN ENTEGRENİN DIŞA DOĞRU AYAKLARI VARSA 5518 Lİ DÜZ GELİP HERHANGİ DIŞA DOĞRU AYAK GÖRMÜYORSANIZ ENTEGRENİZ 5512 LİDİR. RESİMDE GÖSTERİLMİŞTİR BUNDAN SONRA FME CİHAZLARA YAZILIM GÜNCELEMESİ VERİLMİYECEKTİR.SERİ FMB OLARAK SERİSİNE DEVAM EDECEKTİR ..

8- INF_BootMake_0030 (110KB) 5518 BOOT DOSYASI YÜKLENMESİ

BU DOSYAYI INF 046 DAN 214 YAZILIMINA SAHİP 1MB VE 2 MB CİHAZLARA 5518 Lİ SİSTEM ENTEGRESİNE SAHİP CİHAZLARA İLK YÜKLENECEK YAZILIM DOSYASIDIR .KESİNLİKLE FME ; FMB ; _X_ PLUS SERİSİ VE _X_NEXT POWER SERİSİNE YÜKLENMEMELİDİR ! 1.1B VEYA 1.1C EDİTÖRDEKİ UP'U ( ) SEÇİLEREK YÜKLENİR. YAZILIM DOSYASI YÜKLENİNCE CİHAZ ÖNÜNDE END YAZAR. BUNDAN SONRA KAPAMA (OFF) DÜĞMESİNİ DEĞİL ELETRİK FİŞİNİ VOLTAJDAN AYIRARAK YAPIN ÇÜNKÜ ANAHTARDA OLUŞABİLECEK ARK FLASH ENTEGRESİNİN BOZULMASINA SEBEP OLACAKTIR. AYNI ŞEY ELETRİK FİŞİNİ VOLTAJDAN AYIRIP TAKARKEN GEVŞEK VEYA ARK YAPAN PRİZLERDE DE OLABİLİR BUNA DİKKAT EDİLMELİDİR.

a-CİHAZINIZI FİŞTEN ÇEKİN 10 SANİYE BEKLEYİN VE TAKIN. CİHAZ EKRANINDA -OFF YAZAR

b-CİHAZINIZI FİŞTEN ÇEKİN 10 SANİYE BEKLEYİN VE TAKIN. CİHAZ EKRANINDA 0030 YAZAR.

EĞER FARKLI KARAKTER VEYA -OFF YAZAR İSE.

c-CİHAZINIZI FİŞTEN ÇEKİN 10 SANİYE BEKLEYİN PROGRAM ARTI TUŞUNA BASILI TUTUN VE FİŞİ TAKIN .CİHAZINIZ 0030 AÇILIR BUNDAN SONRA CİHAZINIZA

5518_VEx_Boot_YSM3_YE-2??? ??CI PLUS_INF412 A?????? MO00.32.hex AMPULDEN ( )YAZILIMINI YÜKLEYİN!!! BİRİNCİ DOSYAYI ATMADAN 2 Cİ YAZILIMI YÜKLERSENİZ VEYA FMB SERİSİNİN

YSM3_BootMake_0300(91 KB) 5512 BOOT DOSYASINI YÜKLERSENİZ CİHAZINIZ ARIZALANIR.

YAZILIMDA SEER HATASI VEREN CİHAZLARA AMPULDEN YSM3_BootMake_0030 (110KB) 5518 BOOT

DOSYASINI YÜKLEYİN VE a,b,c İŞLEMLERİ TEKRARLAYIN.YAZILIM VERSİYONU 217 ÜSTÜ OLAN VE PROGRAM ARTI İLE YAZILIM GÜNGELLENMESİ YAPILMAMIŞ CİHAZLARA UP 'TAN ( ) 5518_VEx_Boot_YSM3_YE-???? ??CI PLUS_INF412 A?????? MO00.32.hex DOSYASI GÜNGELLENİR.DOĞRU ŞEKİLDE YÜKLENEN CİHAZLAR 412 A VERSİYONU İLE AÇILIR VE HATA MESAJI VERMEZ.YAZILIM GÜNCELLEMESİ SONA ERİNCE CİHAZIN ÖNÜNDEKİ EKRANDA ENT YAZISI GÖRÜLÜR. BU CİHAZIN YAZILIMININ YÜKLENDİĞİNİ VE YENİ VERSİYONUNUN YÜKLENDİĞİNİ BİZE BİLDİRİR. 1MB VE 2 MB FLASH INF 217 YAZILIMINDAN SONRA YAZILIM BİRLEŞTİRİLMİŞTİR. BUNDAN DOLAYI INF 217 YAZILIMA SAHİP 1MB VEYA 2 MB FLASHA SAHİP CİHAZLARA YAZILIMI TEK DOSYA OLARAK VERİLMEKTEDİR. EĞER CİHAZINIZA BU DOSYAYI YÜKLEMEDEN PROGRAM ARTI TUŞUNA BASIP INF 217 DOSYASI VEYA ÜSTÜ YAZILIMLAR YÜKLENEN CİHAZLAR KESİNLİKLE 306 C VE ÜSTÜ YAZILIMLARI KABUL ETMİYECEKLERDİR. CİHAZ YAZILIM BİTİMİNDE DİSPLEYİNDE SSER VEYA ENT YAZISI GÖRÜLSE BİLE CİHAZ İLK OFF VE ON YAPILDIĞINDA 0030 YAZISI ÇIKAR. .BU ŞEKİLDEKİ CİHAZ COM SEÇİMİNDEN BAĞLANTI KURMAZ BU DURUMDA DOĞRU COM SEÇİMİ YAPILARAK CİHAZ BAĞLANTI KURMUŞ GİBİ GÖSTERİLİR VE AMPULDEN (=) INF_BootMake_0030 (110KB) 5518 BOOT DOSYASI GÖNDERİLEREK CİHAZ İLK ÖNCE YAPILMASI GEREKEN KONUMA GETİRİLİR. A,B,C İŞLEMLERİ TEKRAR EDLEREK YÜKLENİR.BUNDAN SONRA AMPULLE( ) YENİ YAZILIMI 07_03_2005 TARİHİNDEKİ INF 412 A DOSYASI İLE OLARAK GÜNCELENEBİLİR.CİHAZINIZ 217 ÜSTÜ YAZILIMINA SAHİPSE YENİ YAZILIMI 07_03_2005 TARİHİNDEKİ INF 412 A DOSYASINI UP( ) KALEM İŞARETİNDEN GÜNCELENEBİLİR. BOOT DOSYASINI TEKRAR YÜKLENMESİNE GEREK YOKTUR! CİHAZINIZ INF İLE BAŞLAYAN NEXT POWER ( X NEXT POWER OLMAYAN MODELİ İÇİN) İSE CİHAZINIZIN ÖN TUŞLAR ÇALIŞMIYACAKTIR. BU CİHAZLARA ÖN TUŞ YAZILIMI GELMEMİŞTİR YALNIŞLIKLA FMB SERİSİNİN FMB_BootMake_0300(91 KB) 5512 BOOT DOSYASINI YÜKLERSENİZ CİHAZINIZ ARIZALANIR . 0030 VEYA 0300 OLARAK AÇILAN CİHAZINIZ 5512 VETA 5518 Lİ Mİ ANLAMAK İÇİN RESİMLERİ İNCELEYİN..

9- FMB_BootMake_0300(91 KB) STİ 5512 BOOT DOSYASI YÜKLENMESİ

BU DOSYAYI FME VEYA FMB YAZILIMINA SAHİP 1MB CİHAZLARA 5512 Lİ SİSTEM ENTEGRESİNE SAHİP CİHAZLARA İLK YÜKLENECEK YAZILIM DOSYASIDIR..KESİNLİKLE INF _X_ PLUS SERİSİ VE _X_NEXT POWER SERİSİNE YÜKLENMEMELİDİR ! İLK YÜKLENECEK YAZILIM DOSYASIDIR. 1.1B VEYA 1.1C İLE EDİTÖRDEKİ UP’U ( ) SECEREK YÜKLENİR.YAZILIM DOSYASI YÜKLENİNCE CİHAZ ÖNÜNDE END YAZAR. BUNDAN SONRA DÜĞMESİNİ DEĞİL ELETRİK FİŞİNİ VOLTAJDAN AYIRARAK YAPIN ÇÜNKÜ ANAHTARDA OLUŞABİLECEK ARK FLASH ENTEGRESİNİN BOZULMASINA SEBEP OLACAKTIR. AYNI ŞEY ELETRİK FİŞİNİ VOLTAJDAN AYIRIP TAKARKEN GEVŞEK VEYA ARK YAPAN PRİZLERDE DE OLABİLİR BUNA MUTLAKA DİKKAT EDİLMELİDİR.

a-CİHAZINIZI FİŞTEN ÇEKİN 10 SANİYE BEKLEYİN VE TAKIN. CİHAZ EKRANINDA -OFF YAZAR

b-CİHAZINIZI FİŞTEN ÇEKİN 10 SANİYE BEKLEYİN VE TAKIN. CİHAZ EKRANINDA 0030 VEYA 0300 YAZAR. EĞER FARKLI KARAKTER VEYA -OFF YAZAR İSE.

c-CİHAZINIZI FİŞTEN ÇEKİN 10 SANİYE BEKLEYİN PROGRAM ARTI TUŞUNA BASILI TUTUN VE FİŞİ TAKIN .CİHAZINIZ 0030 VEYA 0300 AÇILIR BUNDAN SONRA CİHAZINIZA 5512_VEx _Boot_

YSM3_YE-???? ?????PLUS_FMB 617 A ?????? MO00.32 AMPULDEN ( )YAZILIMINI YÜKLEYİN!

(ÇOK NADİR YAZILIMI KABUL ETMEYEBİLİR.BU GENELLİKLE CİHAZ YAZILIMI FMB 608 VE 607 YAZILIMINA SAHİP CİHAZLARDA OLABİLİR.) BU ŞEKİLDEKİ CİHAZ COM SEÇİMİNDEN BAĞLANTI KURMAZ BU DURUMDA DOĞRU COM SEÇİMİ YAPILARAK CİHAZ COM BAĞLANTI KURMUŞ GİBİ GÖSTERİLİR VE AMPULDEN ( ) FMB_BootMake_0300(91 KB) 5512 STİ BOOT DOSYASI YÜKLENİR.DAHA SONRA A,B,C UYGULANIR.

FMB_BootMake_0300(91 KB) STİ 5512 BOOT DOSYAYI YÜKLEMEDEN FMB 615A VERSİYONUNDAN ÖNCESİ YAZILIMA SAHİP CİHAZLARA YAZILIMI YÜKLERSENİZ VEYA INF SERİSİNİN INF_BootMake_0030 (110KB) 5518 BOOT DOSYASINI YÜKLERSENİZ CİHAZINIZ ARIZALANIR. YAZILIMI FME İLE BAŞLIYAN CİHAZLAR FMB YAZILIMINA SAHİP OLACAKLARDIR !!

10- Cİ SİSTEMİNİ AÇMAK İÇİN:CİHAZ BİLGİSİ ÜZERİNE GELİP OKEYLEYİN CİHAZ YAZILIM BİLGİSİ GÖRÜLÜR. ALTA BULUNAN KIRMIZI TUŞA BASIN ŞİFRE SORACAKTIR. 1 2 3 4 TUŞLARINA BASIN.CİHAZ BİLGİSİNE GERİ DÖNER VE AYNI MENÜDE CI BÖLÜMÜ AÇILIR .(KEYLERİ BURADAN GÖREBİLİR VE DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.)AYRICA ŞİFRELİ KANALIN ÜZERİNE GELİP SARI TUŞU KULLANARAK HIZLI KEY GİRİŞİNİ DE KULLANABİLİRSİNİZ.

11- POLSAT KANALLARINI ; HİSPASAT KANALLARINI İZLEMEK İÇİN (12360 VE 12322 H 27500 VE 11408 V 27500) KANALLARDAN BİRİNİN ÜZERİNE GELİN MENÜ YAZILARININ SİLİNMESİNİ BEKLEYİN VE YEŞİL TUŞA BASARAK KEY GÜNCELLENMESİNİ BEKLEYİN. DAHA SONRA EXİT TUŞUNA BASARAK KANALLARI İZLEYİN.

12- CONAX KEYLERİNİ SÜREKLİ GÜNCELLEMENİZ GEREKLİDİR. CONAX YAYINLARI 1 DERECE BATIDAKİ THOR UYDUSUNDADIR.KEYLER ÇOK SIK DEĞİŞMEKTEDİR.UNUTULMAMALIDIR Kİ ŞİFRELİ KANALLAR YASAL OLARAK İZLENMELİ İLEGAL İZLEMEDE SÜREKLİLİK YOKTUR…

_________________
avatar
MURATUSTA
SİTE ADMİN
SİTE ADMİN

Mesaj Sayısı : 325
Yaş : 34
Kayıt tarihi : 06/01/08

http://turkforumcular.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz