TÜRKFORUMCULAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAM SUNG LCD MÖNİTÖR ÇÖZÜMLÜ ARIZA

SAM SUNG  LCD MÖNİTÖR ÇÖZÜMLÜ ARIZA Empty SAM SUNG LCD MÖNİTÖR ÇÖZÜMLÜ ARIZA

Mesaj tarafından MURATUSTA 2010-12-13, 15:58

SAMSUNG MONİTÖR 920 NW İLK AÇILIŞ AKRAN ÇALIŞIP KAPANIYOR
ÇÖZÜMMM:SAMSUNG 920NW Monitor. Konu çok eski olmasına rağmen her tamircinin başına ayni arızadan geleceği için bir yöntem belirtmek ihtiyacı duydum. Beyler böyle bir cihaz bana tamire geldi. yukarıda belirtildiği gibi cihazı açtıktan bir iki saniye sonra kapanıyordu. yaptığım kontrolde IC501 in 10. ayağında on-off voljajı 'on' (yaklaşık 3 Volt) olduğu halde DC DC konverterin osilatör entegresinin 1 ve 15 ayaklarından çıkan ve U501 ile U502 leri süren sinyal kesiliyordu ve yüksek gerilim kesiyordu. OZ9930G entegresi elimde olmadığı için değiştirme imkanım olmadı. osiloskop ile kısa bir sinyal kontrolünden sonra IC501 in 3. ayağındaki C515 kondansatörüne paralel yaklaşık 680R direnç (bu değer kesin değil denenebilir) lehimlediğimde cihaz çalıştı ve 2 günlük denemenin ardından bu sonucu ihtiyaç duyanlarla paylaştım. Not bu değişikliten sonra IC501 in ayaklarındaki voltajlarda oynama (bir miktar yükselme) oldu. böyle bir değişiklik kesin çözümmü
MURATUSTA
MURATUSTA
SİTE ADMİN
SİTE ADMİN

https://turkforumcular.yetkin-forum.com

- Similar topics