TÜRKFORUMCULAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKSAT 3A DA SES PROBLEMİ

TÜRKSAT 3A DA SES PROBLEMİ Empty TÜRKSAT 3A DA SES PROBLEMİ

Mesaj tarafından MURATUSTA 2008-12-29, 20:46

Arkadaşlar Türksat 3A uydusu sorunlarla beraber hizmete girdi ve gördüğüm kadarıylada halen sorunlar tamamıyla çözülmüş değil..Ben Türksat 3A'da başka bir sorundan bahsetmek istiyorum..Ses..Hotbird uydusu emu ile izleyebildiğimiz o muhteşem dönemlerinde yabancı müzik ve film kanallarını izlerken sesleri surround olarak alabiliyorduk.. Türksat 3a uydusu birçok teknolojik yenilik ve üstünlükleriyle hizmete girdi ancak yayınlarda görüyoruz ki ses halen mono filmler veya müzik programları mono sesle izleniyor...Türksat, görüntü ve ses konusunda bir kriter koymamış bazı kanalların görüntüleri çok bozuk sanki cep telefonuyla çekilmiş gibi ses zaten mono..bu durumun kanalların teknik donanımından kaynaklandığını düşünüyorum..ancak Türksat yönetiminde de bir yayın kalitesini teknik olarak kontrol eden bir denetim mekanizması yok... bir tv kanalının yayında sesi stereo olarak vermesi çok zormudur... bu gün stereo ses yayını donanımına sahip olduğuna inandığım ve büyük olduğunu iddia eden tv kanalları sesi stereo olarak neden veremiyor...
MURATUSTA
MURATUSTA
SİTE ADMİN
SİTE ADMİN

https://turkforumcular.yetkin-forum.com